obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

pierścionki zaręczynowe
Lifestyle

Jak powinno się wybierać pierścionki zaręczynowe?

Zaręczyny to prawdopodobnie jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Nie tylko jest to wyrażenie swoich uczuć i gotowości do głębszego zaangażowania w dalsze życie, lecz de facto jego całkowita zmiana. Żeby jednak zaręczyny były pod każdym względem udane i idealne, muszą być realizowane przy pomocy pierścionka zaręczynowego. A ten jak się okazuje, nie każdy potrafi poprawnie wybrać. O czym zatem trzeba pamiętać, gdy wybiera się pierścionek zaręczynowy?

Jaki wybrać kamień?

Wybieranie pierścionka zaręczynowe przede wszystkim trzeba rozpocząć od tego, jaki ma on w sobie mieć zawarty kamień szlachetny. Powszechnie się przyjęło, że najbardziej klasyczne pierścionki zaręczynowe to te, które posiadają umieszczony w sobie diament. Jest to kamień piękny, wysoko ceniony, a także z pewnością zachwycający dla partnerki i przyszłej narzeczonej. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyna możliwość, ponieważ na rynku bez trudu można dostać również pierścionki z takimi kamieniami jak rubin, szmaragd, szafir czy też topaz lub ametyst. Wszystko w tym wypadku zależy tak naprawdę od tego, jaki gust ma wybranka serca i co chciałaby mieć na swoim pierścionku.

Z jakiego złota wybrać pierścionek?

Kolejną bardzo ważną sprawą podczas wybierania pierścionka zaręczynowego jest to, z jakiego kolor złota ma on być wykonany. Najbardziej klasyczną wersją jest oczywiście złoty pierścionek z żółtego złota, lecz nie jest to jedyna możliwość. Równie popularne ostatnimi laty są wersje wykonane ze złota białego lub też dwukolorowego. Co bardziej odważni panowie wybierają pierścionki zrobione ze złota różowego, który zachwyca swoim wyglądem i niestandardową barwą.

Jaki powinien być styl pierścionka?

Nie bez znaczenia podczas wybierania pierścionka zaręczynowego jest to, jaki ma być styl jego wykonania. Najczęściej spotyka się z modelami prostymi, zrobionymi z jednej obręczy i z umieszczonym centralnie dużym kamieniem. Nowocześniejsza wersja pierścionków może być zrobiona z dwóch lub trzech przeplatających się obręczy, a także z kilkoma mniejszymi kamieniami umieszczonymi w regularny lub tez rozproszony sposób.

Jak wybrać rozmiar pierścionka?

Podczas wybierania pierścionka zaręczynowego pamiętać trzeba o tym, że nie można skupiać się tylko na jego wyglądzie, lecz warto mieć na uwadze także sprawy czysto praktyczne. O czym konkretnie mowa? Kupując pierścionek zaręczynowy, koniecznie trzeba wiedzieć, jaki ma być jego rozmiar. Nic bowiem bardziej nie psuje atmosfery i uroku zaręczyn niż za duży lub też za mały pierścionek, który od razu trzeba będzie oddać do poprawki, która oczywiście zajmuje kilka dobrych dni. W jaki sposób dobrze dobrać rozmiar? Metod jest wiele, lecz zdecydowanie tą najlepszą jest po prostu wykradzenie na kilka godzin innego z używanych przez partnerkę pierścionków i udanie się z nim do jubilera. Tam uda się dokonać precyzyjnego pomiaru i dzięki temu podczas zaręczyn mieć idealnie pasujący na palec pierścionek zaręczynowy.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Ostatnią sprawą, którą trzeba mieć koniecznie na uwadze, gdy wybiera się pierścionek zaręczynowy, to zdecydować się na miejsce, gdzie się go kupi. Jak się bowiem okazuje, możliwości w tym wypadku są dwie – może to być prywatny, niewielki zakład jubilerski, lub też duża sieć jubilerska. Jeśli wybierze się sieć jubilerską LUVA, z pewnością otrzyma się większy wybór pierścionków, które dostępne będą właściwie od ręki. Co więcej, są to miejsca zlokalizowane w dużych galerach handlowych, więc dojazd do nich jest szybki i wygodny. Jeśli jednak chce się zapłacić za pierścionek nieco mniej, a jednocześnie mieć go wykonanego w lepszej jakości, warto udać się do prywatnego jubilera. Oczywiście wiązać się to będzie z dłuższym czasem oczekiwania, ponieważ będzie to pierścionek robiony ręcznie na zamówienie.