obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

brwi na mydło
Porady Uroda

Jak zrobić brwi na mydło? Krok po kroku

Brwi na mydło to trend, który pozwala za pomocą jednej czynności sprawić, że brwi będą miały idealny kształt. Sprawdź, jak je zrobić w kilka minut z naszym poradnikiem.

Co dowiesz się z tego artykułu?

  • Efekt brwi na mydło
  • Jakie mydło do brwi wybrać?
  • Jak zrobić brwi na mydło?
  • Pielęgnacja brwi na mydle

Efekt brwi na mydło

Od kilku lat wciąż powraca moda na efekt mydła na brwiach. Jest to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na uzyskanie idealnie podkreślonych brwi. Wiele osób decyduje się na ten efekt, ponieważ jest bardzo łatwy w uzyskaniu i utrzymaniu. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych krokach, a efekt mydła na brwiach będzie trwał przez cały dzień.

Jak wyglądają brwi, które są na mydle? Są ułożone za pomocą wilgotnej szczoteczki i małej ilości mydła, co w efekcie utrwala je w jednym miejscu.

Jakie mydło do brwi wybrać?

Wybór mydła do użytku na brwiach może być trudny, ponieważ istnieje wiele rodzajów mydeł na rynku. Dostaniecie je w każdej drogerii. Choć jest ono odrobinę droższe niż mydło tradycyjne, to zdecydowanie warto  zdecydować się na nie. Dlaczego? Najlepiej jest wybrać specjalne mydło przeznaczone do brwi, gdyż ma ono w sobie często składniki, które pomagają w utrwaleniu stylizacji np. wosk.

Jak zrobić brwi na mydło?

Jak zrobić brwi na mydło? Jest to proces, do którego trzeba wypracować odpowiednią technikę. Z pewnością ćwicząc i próbując uzyskać efekt soup brows po czasie efekt będzie dla nas zadowalający. 

Można wyróżnić 6 etapów układania brwi na mydle. Są one następujące:

  • Przygotowanie brwi – przed aplikacją należy dokładnie wyczyścić brwi, aby pozbyć się z nich korektora czy innego produktu, brudu.
  • Nakładamy mydło na szczoteczkę – cała szczoteczka powinna być oblepiona w produkcie.
  • Wyczesanie brwi do góry – należy zachować kierunek czesania od dołu do góry. W ten sposób nadamy brwiom modny kształt.
  • Przyklepanie mydła – po ok. 2 minutach od zaaplikowania mydła na brwi należy przyklepać brwi palcem, aby zdjąć z nich nadmiar produktu.
  • Czyszczenie okolic brwi – należy wyczyścić okolice brwi z mydła np. za pomocą płynu micelarnego i patyczka
  • Uzupełnienie prześwitów – za pomocą pędzelka i cienia można zapełnić prześwity i dziury w brwiach.

Pielęgnacja brwi na mydle

Efekt mydła na brwiach można utrzymać przez cały dzień, jeśli pamięta się o kilku ważnych krokach. Ważnym krokiem jest unikanie dotykania brwi. Nie należy ich dotykać ani przykładać do nich żadnych przedmiotów. Może to spowodować ich podrażnienie i zmniejszyć trwałość efektu mydła. Istotnym krokiem jest również utrzymanie czystości brwi. Należy pamiętać o tym, aby codziennie myć brwi, aby zapobiec ich zanieczyszczeniu. Mycie brwi codziennie pomoże utrzymać je w czystości i zapobiec powstawaniu podrażnień.

Podsumowując, nałożenie mydła na brwi nie jest ciężkim zabiegiem, do którego wymagane są przeróżne kosmetyki. Wystarczy tylko mydło, szczoteczka i tyle! Istotnym jest dobranie odpowiedniego mydła oraz wypracowanie sobie techniki, a wtedy pozostaje już tylko cieszyć się z pięknego efektu!