obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kolczyki
Uroda

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Przy zakupie kolczyków należy wziąć pod uwagę nie tylko nasze upodobania i gust, ale także dopasowanie ich do kształtu naszej twarzy. Inna bowiem biżuteria pasuje do twarzy owalnej, inna do okrągłej, a jeszcze inna do kwadratowej czy trójkątnej. Właściwy dobór pozwoli podkreślić atuty, jednocześnie zakrywając mankamenty urody danej osoby noszącej tę biżuterię. Decyzja co do kupna określonych kolczyków może okazać się trudniejsza niż się wydaje, dlatego poniższy artykuł wskaże praktycznie porady, którymi warto się kierować.

Twarz owalna oraz okrągła

Posiadaczki twarzy w kształcie owalu to prawdziwe szczęściary – pasuje im bowiem niemal każdy typ kolczyków. Sprawdzą się u nich wszystkie długości oraz wzory. Zarówno długie, jak i krótkie, zarówno modne kolczyki celebrytki, jak i te z niewielkimi ozdobami – dowolność jest tutaj nieograniczona. Jeśli jednak ktoś posiadający owalną twarz zechciałby ją optycznie skrócić, warto sięgnąć po kolczyki w kształcie koła.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kobiet, które charakteryzują się twarzą okrągłą. Wówczas dzięki pionowym kolczykom mogą one w prosty sposób wydłużyć swoją twarz. Często w takim kształcie dostępne są kolczyki celebrytki, takie jak np. https://www.viadem.pl/pol_m_CELEBRYTKI_Kolczyki-celebrytki-523.html które pasują i do eleganckiej sukienki, i do codziennego topu. Posiadaczki twarzy okrągłej powinny jednak zdecydowanie unikać kolczyków w formie koła, które mogą u nich nie prezentować się dobrze.

Twarz w kształcie trójkąta bądź kwadratu

Twarz trójkątna to taki typ, w którym czoło stanowi jej najszerszą część, a zwęża się ku podbródkowi – wówczas dolna część twarzy, w porównaniu do górnej, jest o wiele węższa. Aby nadać twarzy bardziej regularny kształt, najlepszym wyborem będą krótkie kolczyki. Subtelna biżuteria podkreśli atuty właścicielki. Dzięki mnogości dostępnych w sklepach wzorów i kolorów nie ma obawy, że kolczyki te nie będą stanowić właściwej dekoracji.

Dla posiadaczek twarzy w kształcie kwadratu szczególnie polecane są modele okrągłe i owalne. Przede wszystkim złagodzą one rysy, ale przy tym zapewnią lekkość. Przykładowo – kolczyki celebrytki w kształcie kółeczek dodadzą każdej stylizacji blasku. Warto również sięgnąć po modele opływowe, między innymi łezki. Twarz wydawać się będzie bardziej pociągła, a o taki efekt chodzi przede wszystkim właścicielkom twarzy kwadratowej.

Dopasowanie zarówno do gustu, jak i do typu posiadanej twarzy to najważniejsze aspekty przy kupnie kolczyków. Trzeba pamiętać o nich wybierając biżuterię i dla siebie, i dla kogoś, na przykład na prezent.