obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

picie kolagenu
Uroda

Picie kolagenu. Jak zmienia oblicze piękna ?

Jakie są zalety picia kolagenu, dlaczego go pić i co się dzieje po jego wypiciu?

Spożywanie kolagenu to trend, który istnieje już od jakiegoś czasu, ale ostatnio zyskał na popularności. Jakie są korzyści z picia kolagenu?

Kolagen to białko, które można znaleźć w naszej skórze, kościach i chrząstce. Często określa się go mianem kleju naszego ciała, ponieważ wszystko spaja. Jest to również najobficiej występujące białko w naszym ciele. Po wypiciu kolagenu twoje ciało wchłania go i wykorzystuje to potężne białko, aby wyleczyć się z wszelkich uszkodzeń lub urazów. Jeśli masz ból lub sztywność stawów, picie kolagenu również może w tym pomóc! Kolagen występuje w 75% ludzkiego ciała i można go znaleźć w źródłach zwierzęcych, takich jak: ścięgna, skóra, więzadła, chrząstki i kości. Najliczniejsze formy kolagenu znajdują się w kościach, zębach, paznokciach i skórze. Ważne jest również, aby pamiętać, że kolagen zapewnia barierę ochronną, pomagając z czasem leczyć rany.

Kolagen a wypadanie włosów

Ostatnio przeprowadzono badania, które łączą kolagen i wypadanie włosów. Na przykład badanie przeprowadzone przez University of Wales wykazało, że kobiety, które doświadczają utraty włosów, mają niski poziom kolagenu w mieszkach włosowych. Może to być spowodowane wiekiem, hormonami, lekami lub innymi czynnikami. Dlatego warto sięgnąć po suplement diety i zacząć pić kolagen !

Zalety picia kolagenu. Jak zmieni twoje życie ?

W tym artykule porozmawiamy o dobrych stronach picia kolagenu i o tym, jak może ono zmienić Twoje życie.

Kolagen do picia istnieje na rynku już od jakiegoś czasu. Jest to białko znajdujące się w tkance łącznej i skórze. W dzisiejszych czasach suplementy kolagenowe stały się popularne wśród osób, które chcą wyglądać młodziej i zdrowiej. Jest również stosowany w produktach spożywczych, ponieważ pomaga uczynić je bardziej elastycznymi lub rozciągliwymi. Picie kolagenu może pomóc w osiągnięciu celów zdrowotnych, takich jak: utrata wagi, poprawa kolorytu skóry, lepsza jakość snu i bardziej młodzieńczy wygląd. . Spożywanie kolagenu jest często zalecane do pielęgnacji skóry i włosów. Niektórzy ludzie przyjmują kolagen, aby zmniejszyć ból stawów, zapalenie stawów, stany zapalne i inne stany związane ze starzeniem się. Poza tym co jest interesujące, badanie z 2018 roku wykazało, że kobiety, które codziennie przyjmowały kolagen miały niższy poziom hormonów stresu niż te, które nie przyjmowały suplementu kolagenowego.

Wniosek: Zacznij już dziś pić kolagen i ciesz się z osiąganych efektów !