obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kosmetyki nawilżające
Pielęgnacja

Jak wybrać dobry krem nawilżający?

Kosmetyki nawilżające to jedyny dobry wybór dla każdej cery suchej. Tylko one będą w stanie porządnie o nią zadbać, by uchronić ją przed dalszym i mocniejszym oraz gorszym w skutkach wysuszeniem. Jeżeli cera nagle utraciła naturalny i dobry wygląd, trzeba od razu zacząć działać i używać na niej silniejszych kosmetyków o zgoła innych właściwościach. Wśród nich główną rolę odegra dobry krem nawilżający. No właśnie – ale jak go wybrać, by rzeczywiście okazał się on dobry?

Niezależnie od tego, ile się zarabia, zawsze na zakupach zwraca się uwagę na ceny różnych produktów. Tyczy się to również kosmetyków. A że one w tym momencie bywają akurat bardzo drogie, bo nawet naturalne balsamy do ciała potrafią osiągać ceny przekraczające grubo ponad sto złotych, wszyscy próbują na tych wyrobach jakoś oszczędzać. Nie zawsze jest to jednak mądre posunięcie. Tani kosmetyk na ogół będzie bowiem kosmetykiem kiepskim. Jeżeli producentowi uda się stworzyć świetnie działający preparat, którego właściwości zostaną potwierdzone w badaniach, na pewno zechce na nim zarobić i podwyższy jego cenę, bo tak to po prostu działa. Dobre kosmetyki nawilżające muszą trochę kosztować. W żadnym wypadku nie da się kupić świetnie działającego kremu do cery suchej za dziesięć czy nawet dwadzieścia złotych.

Jedynym sposobem na zaoszczędzenie na zakupach kosmetycznych jest samodzielne tworzenie preparatów do pielęgnacji. Te nawilżające można wykonywać chociażby z aloesu i różnego rodzaju olejków – np. nierafinowanego oleju kokosowego.

przyjaznadrogeria.pl