obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Pielęgnacja

Najlepsze domowe sposoby na stłuczenia i siniaki

Siniaki i różnego rodzaju stłuczenia widoczne na skórze, to nic poważnego i z pewnością niezagrażającego życiu, lecz nie da się ukryć, dość bolesna i nieestetyczna dolegliwość. Na szczęście istnieje kilka całkiem skutecznych domowych sposobów na to, aby się takich problemów skutecznie i szybko pozbyć. Jakie to konkretnie sposoby?

Skąd się biorą siniaki i stłuczenia?

Żeby jednak móc poprawnie określić środki, którymi można się posłużyć w przypadku zwalczania siniaków i stłuczeń, koniecznie trzeba poznać to, w jaki sposób one w ogóle powstają. Skąd zatem biorą się takie dolegliwości?
Siniak to nic innego jak wewnętrzny wylew krwi do tkanek. Stad właśnie widoczne na skórze fioletowo-sine zaczerwienienie i opuchlizna. Wiele jest takich osób, które np. posiadają problemy z krzepliwością krwi, np. z powodu przyjmowanych leków, które mają ogromne problemy z długo pozostającymi na skórze sinikami. Szczególnie te osoby, lecz również i wszystkie pozostałe, powinny zapoznać się z domowymi sposobami na szybsze pozbycie się takich właśnie problemów. Jakie to zatem konkretnie sposoby?

Jak się pozbyć siniaków i stłuczeń domowymi sposobami?

Domowe sposoby na stłuczenia i siniaki przyjmować mogą naprawdę różne formy i metody. Nie da się jednak ukryć, że do tych najczęściej polecanych z powodu ich skuteczności, zaliczyć można kompres z lodem. Nie bez powodu mamy w każdym domu powtarzały, że jeśli nie chcesz mieć siniaka, to przyłóż lód. Niska temperatura skutecznie obkurcza naczynia krwionośne, co sprawia, że tkanki znacznie szybciej się regenerują, a tym samym o wiele sprawniej wchłaniana jest krew, dzięki czemu siniak szybciej schodzi, a często nawet zupełnie się nie pojawia.
Innego typu domowych sposobem na siniaki jest liść kapusty. Jakie on ma działanie? Warzywo to posiada ogromne ilości witaminy C, która ma bardzo silny wpływ na regeneracje naczyń krwionośnych. Co jednak bardzo ważne, liść kapusty przed użyciem trzeba koniecznie sparzyć wrzątkiem, a następnie zbić tłuczkiem do mięsa. Dlaczego trzeba to zrobić? Chodzi o to, aby wydobyć z niego zawarte w nim soki. Tak przygotowany liść należy położyć na bolącym miejscu i trzymać uciskając przez kilkanaście minut.
Rzecz jasna domowe sposoby mają znacznie większe możliwości. Inną bardzo ciekawą techniką jest okład z ziemniaków, czy też okłady z octu, które także mają bardzo silne właściwości regeneracyjne.

Podsumowanie

Jak więc widać, nie zawsze trzeba sięgać po środki farmakologiczne, ponieważ matka natura ma w zanadrzu nie jeden środek na różnego rodzaju dolegliwości, nawet na zwykłe i niegroźne siniaki.