obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

czy można prać buty w pralce
Moda Porady

Czy można prać buty w pralce? Jakie obuwie najlepiej prać ręcznie?

Pranie butów bywa problematycznym zadaniem. Wyczyszczenie zalegającego błota jest priorytetem dla wielu osób. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy można prać buty w pralce. Okazuje się, że można, jednakże pod pewnymi warunkami. Warto dowiedzieć się, kiedy można prać buty w pralce.

Pranie obuwia w pralce

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób skutecznie wyczyścić brudne obuwie. Trzeba głównie pamiętać o tym, iż pranie obuwia w pralce jest ostatecznością. Mowa tutaj o inwazyjnej metodzie czyszczenia. Niestety gorąca woda, proszek do prania, a ponadto szybkie obroty bębna sprawiają, iż buty zrobione z delikatnego materiału mogą się zniszczyć bądź odkształcić. Dlatego warto dowiedzieć się, jak prać buty w pralce, żeby uniknąć tego typu efektu. Z początku trzeba podjąć decyzję, czy pranie obuwia w pralce jest konieczne. Może okazać się, że z zabrudzeniami poradzi sobie klasyczna, wilgotna gąbka bądź szczotka. W przypadku, kiedy zabrudzenie na obuwiu jest uporczywe, tak jak na przykład zaschnięte plamy, glina bądź błoto, warto postawić na pranie automatyczne. Dzięki temu można pozbyć się problematycznego zabrudzenia. Przed włożeniem obuwia do pralki, najlepszą opcją jest zeskrobanie jak największej ilości zanieczyszczenia standardową szczotką do czyszczenia.

Zobacz także: https://www.obrazkiblondynki.pl/jak-rozchodzic-nowe-buty-praktyczne-porady-ktore-mozna-zastosowac-w-domu/

Czy można prać buty w pralce? Zalecenia

Warto trochę powiedzieć o butach sportowych. Bardzo podobnie jak w przypadku koszul czy bluzek, tak samo w przypadku obuwia materiał ma bardzo istotne znaczenie. Trzeba wiedzieć o tym, że pranie butów takich, jak na przykład tenisówki czy trampki, które przeważnie wyprodukowane są z jednolitego materiału, powinno przebiec bez żadnych problemów.

czy można prać buty w pralce

Często ludzie chcą wyprać białe trampki bądź conversy, w takim przypadku odradzane jest ich pranie w pralce. Jednakże w ostateczności można tego spróbować, jednakże trzeba liczyć się z konsekwencjami. Mogą się one odkształcić, a nawet całkowicie zniszczyć. Dlatego w takim przypadku zalecane jest standardowe czyszczenie. Mowa tutaj o zastosowaniu standardowej gąbki oraz szczotki. W takim obuwiu pranie w pralce powinno być ostatecznością.

Jakich butów nie można prać w pralce?

Wiele osób zastanawia się, jakich butów nie wolno prać w pralce. Przede wszystkim nie wolno do pralki wkładać butów na obcasie. W tym przypadku mowa przede wszystkim o bezpieczeństwie tego urządzenia. Okazuje się, że do szpilek najlepiej zastosować inne metody czyszczenia. Dobrym wyborem jest zastosowanie specjalistycznych środków ze sklepu obuwniczego. W żadnym wypadku szpilek nie można wkładać do pralki. Ponadto nie można też prać butów z drobnymi elementami, takimi jak na przykład koralki bądź ćwieki. Do pralki nie wolno wsadzać również obuwia roboczego, które ma zaschnięte plamy z cementu. Trzeba do tego doliczyć także inne ciężkie zabrudzenia, które mogą przyczynić się do zniszczenia pralki.

Czy można prac buty w pralce? Podsumowanie

Buty najlepiej prać ręcznie bądź oddać je do szewca. Niestety pralka nie jest przeznaczona do prania obuwia. Jednakże w niektórych sytuacjach można pokusić się o czyszczenie butów w tym urządzeniu. Powinno to być jednak ostatecznością.