obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Moda

Jak rozchodzić nowe buty – praktyczne porady które można zastosować w domu

Nowe buty skórzane są bardzo wygodne w noszeniu i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, ale bardzo często trzeba je rozchodzić. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które kupiły nowe buty i nie mają zielonego pojęcia jak umiejętnie dopasować je do swojej stopy.

Domowe sposoby na rozchodzenie butów

Najprostszym sposobem na rozchodzenie butów jest skorzystanie z pomocy zwykłego kremu nawilżającego. Wnętrze obuwia należy dokładnie wysmarować kremem i po założeniu skarpetek należy je rozchodzić po domu przez kilka godzin. W razie potrzeby metodę tą należy powtórzyć kilkukrotnie. Osoby, które nie mają kremu nawilżającego, mogą skorzystać z samej mokrej skarpetki. Dzięki grubym skarpetkom można lekko rozciągnąć wnętrze obuwia.

Jak rozchodzić nowe buty na obcasie?

Dla większości kobiet najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście rozchodzenie butów na obcasie. W pierwszej kolejności warto buty potraktować parą wodną, dzięki czemu będą one bardzo podatne na rozciąganie mechaniczne. Wiele osób korzysta także z pomocy suszarki. Pamiętać należy jedynie o tym, aby nie uszkodzić delikatnego materiału. Buty na obcasie można wypełnić także kolorowymi kulkami z gazet i pozostawić na na noc. Po wyjęciu papierowych kulek buty powinny być zdecydowanie luźniejsze.

Preparaty do rozciągania obuwia

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele sprawdzonych preparatów, które wykorzystuje się do rozciągania obuwia. Godne polecenia są przede wszystkim pianki do butów, które skutecznie zmiękczają materiał, dzięki czemu jest on zdecydowanie bardziej podatny na różnego typu manewry mechaniczne. Kluczem do sukcesu jest to, aby po spryskaniu powierzchni obuwia założyć buty i pochodzić w nich przez jakiś czas. Materiał powinien samodzielnie dopasować się do kształtu naszej stopy.

Specjalistyczna pomoc szewca

Osoby, które nie wiedzą jak rozchodzić nowe buty, mogą oczywiście skorzystać z pomocy doświadczonego szewca. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobry szewc jest w stanie sprawić prawdziwe cuda. Praktycznie każdy zakład szewski ma w swojej ofercie rozciąganie obuwia. Większość szewców korzysta z pomocy drewnianych prawideł, dzięki którym można rozciągnąć praktycznie każde modele butów bez ryzyka ich uszkodzenia. Uważać należy przede wszystkim na buty zamszowe, które można niestety bardzo szybko uszkodzić, gdy skorzysta się z nieodpowiedniej metody rozchodzenia. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że opisane powyżej metody nie zawsze przynoszą satysfakcjonujący efekt za pierwszym razem, dlatego też warto powtórzyć wybrane metody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *