obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Moda

Jak rozchodzić buty – praktyczne porady które można zastosować w domu

Nowe buty skórzane są bardzo wygodne w noszeniu i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, ale bardzo często trzeba je najpierw rozchodzić. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które kupiły nowe buty i nie mają zielonego pojęcia jak umiejętnie dopasować je do swojej stopy. Nabyłaś nowe szpilki ale poruszanie się w nich jest dla Ciebie bolesne? Nie poddawaj się od razu. Dowiedz się już dziś, jak rozchodzić buty i dać swoim nogom ulgę i wytchnienie!

Domowe sposoby na rozchodzenie butów

Najprostszym sposobem na rozchodzenie butów jest skorzystanie z pomocy zwykłego kremu nawilżającego. Wnętrze obuwia należy dokładnie wysmarować kremem i po założeniu skarpetek należy je rozchodzić po domu przez kilka godzin. W razie potrzeby metodę tą należy powtórzyć kilkukrotnie. Osoby, które nie mają kremu nawilżającego, mogą skorzystać z samej mokrej skarpetki. Dzięki grubym skarpetkom można lekko rozciągnąć wnętrze obuwia.

Zobacz także: https://www.obrazkiblondynki.pl/czy-mozna-prac-buty-w-pralce/

Jak rozchodzić nowe buty na obcasie?

jak rozchodzić buty

Dla większości kobiet najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście rozchodzenie butów na obcasie. W pierwszej kolejności warto buty potraktować parą wodną, dzięki czemu będą one bardzo podatne na rozciąganie mechaniczne. Wiele osób korzysta także z pomocy suszarki. Pamiętać należy jedynie o tym, aby nie uszkodzić delikatnego materiału. Buty na obcasie można wypełnić także kolorowymi kulkami z gazet i pozostawić na na noc. Po wyjęciu papierowych kulek buty powinny być zdecydowanie luźniejsze.

Preparaty do rozciągania obuwia

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele sprawdzonych preparatów, które wykorzystuje się do rozciągania obuwia. Godne polecenia są przede wszystkim pianki do butów, które skutecznie zmiękczają materiał, dzięki czemu jest on zdecydowanie bardziej podatny na różnego typu manewry mechaniczne. Kluczem do sukcesu jest to, aby po spryskaniu powierzchni obuwia założyć buty i pochodzić w nich przez jakiś czas. Materiał powinien samodzielnie dopasować się do kształtu naszej stopy. Ważną zaletą tego sposobu na rozciąganie obuwia jest to, że nie jest on taki drogi. Jego cena wynosi kilkanaście złoty a efekty mogą być rewelacyjne!

Jak rozchodzić buty – wsadź je do zamrażarki!

Kolejny sposób na rozchodzenie butów wiąże się z urządzeniem, które można znaleźć w każdym domu, czyli z zamrażarką. Wystarczy skorzystać z woreczka foliowego, napełnić go wodą i szczelnie go zawiązać. Następnie należy wsunąć worek do obuwia i włożyć buty do zamrażarki. Zamrożona ciecz z pewnością rozciągnie nasze nowe baleriny lub inny rodzaj obuwia.

Szczególną uwagę trzeba poświęcić przy doborze ilości wody, która musi być dostosowana do obuwia. Nie chcemy przecież, żeby buty stały się za luźne lub całkowicie uległy zniszczeniu!

Na ocierające pięty zastosuj młotek!

Oczywiście mowa tu o butach, które boleśnie obcierają nasze kończyny i nieraz zepsuły nam wyjście. Okazuje się, że młotek może sobie z tym problemem poradzić. Wystarczy zapiętek obuwia wyłożyć gazetą lub innym materiałem i zacząć delikatnie, i równomiernie stukać od środka w miejsce, w którym buty nas ocierają.

Specjalistyczna pomoc szewca

Osoby, które nie wiedzą jak rozchodzić nowe buty, mogą oczywiście skorzystać z pomocy doświadczonego szewca. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobry szewc jest w stanie sprawić prawdziwe cuda. Praktycznie każdy zakład szewski ma w swojej ofercie rozciąganie obuwia. Większość szewców korzysta z pomocy drewnianych prawideł, dzięki którym można rozciągnąć praktycznie każde modele butów bez ryzyka ich uszkodzenia. Uważać należy przede wszystkim na buty zamszowe, które można niestety bardzo szybko uszkodzić, gdy skorzysta się z nieodpowiedniej metody rozchodzenia. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że opisane powyżej metody nie zawsze przynoszą satysfakcjonujący efekt za pierwszym razem, dlatego też warto powtórzyć wybrane sposoby kilkukrotnie. Nie skazuj swoich butów na straty – przetestuj nasze sposoby i ciesz się swobodą na co dzień!