obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jak zmierzyć talię
Lifestyle Porady

Jak prawidłowo wykonać pomiary ciała?

Kluczem do posiadania wymarzonej sylwetki jest odpowiednie wykonywanie pomiarów własnego ciała. Jeśli zamierzamy zredukować wagę lub przytyć, podstawową rzeczą, od której należy zacząć, jest dokładne zmierzenie obwodów poszczególnych części ciała. Na ich podstawie będziemy w stanie zweryfikować późniejsze postępy. Sama waga ma znacznie mniejsze znaczenie niż obwody poszczególnych części ciała. Dlaczego? Ponieważ waga może zależeć od wielu czynników, które niekoniecznie muszą być związane z utratą lub zwiększeniem tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Warto zatem mieć świadomość tego jak odpowiednio wykonywać pomiary ciała, aby śledzenie postępów przebiegało prawidłowo. Jak zmierzyć talię, biodra oraz pozostałe części ciała? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Czego dowiesz się z artykułu?

  • Jak prawidłowo wykonywać pomiary ciała?
  • Jak zmierzyć biodra?
  • Jak zmierzyć obwód talii?
  • Co ile robić pomiary ciała?

Jak prawidłowo wykonywać pomiary ciała?

Wykonywanie pomiarów ciała jest bardzo ważną rzeczą, jeśli planujemy zmienić lub utrzymać wygląd swojej sylwetki. Wiele osób wykonuje pomiary w nieprawidłowy sposób, dzięki czemu śledzenie postępów jest znacznie utrudnione. Każda partia mięśniowa powinna być mierzona w konkretny sposób. Na przykład jeśli planujemy zmierzyć biceps lub triceps, pomiar powinniśmy wykonać podczas spięcia mięśni. Inaczej sytuacja wygląda jeśli zamierzamy zmierzyć na przykład obwód naszej talii. Wówczas powinniśmy utrzymać w pełni naturalną postawę, bez wciągania oraz spinania brzucha, a także bez wypychania go do przodu. Pomiary należy wykonywać za każdym razem w taki sam sposób, ponieważ w innym wypadku wyniki mogą zbyt mocno od siebie odbiegać.

Jak zmierzyć biodra?

Biodra zdecydowanie są jednym z najtrudniejszych do zmierzenia miejsc. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak zmierzyć biodra, przez co pomiary wykonywane co miesiąc mogą być całkowicie nieefektywne. Wykonując pomiar obwodu bioder należy użyć miarki krawieckiej, a następnie przeprowadzić ją dookoła najszerszej części ciała, między talią a udami. Najczęściej jest to miejsce, które oznacza górną część pośladków.

Jak zmierzyć obwód talii?

Bardzo problematycznym miejscem do wykonywania pomiarów jest również talia, czyli miejsce, na które zwraca uwagę największa część kobiet. Aby odpowiednio zmierzyć talię, należy przeprowadzić centymetr krawiecki dookoła najwęższej części talii. Należy przy tym pamiętać, aby centymetr nie opinał mierzonej części ciała i był stosunkowo luźny. Podczas pomiaru talii nie należy spinać brzucha, wciągać go, ani wypychać go do przodu. Pomiaru należy dokonać po wykonaniu wydechu, zachowując możliwie najbardziej naturalną pozycję oraz wyprostowane plecy.

pomiary ciała

Co ile robić pomiary ciała?

Wykonywanie pomiarów poszczególnych partii ciała powinno się wykonywać co miesiąc, ponieważ jest to okres, w którym można dostrzec pewne różnice jeśli chodzi o naszą sylwetkę. Pamiętaj jednak o tym, że pomiary należy wykonywać za każdym razem w taki sam sposób. Tylko wtedy mierzenie się jest w pełni efektywne i daje nam realne odzwierciedlenie naszych postępów. Jeśli natomiast będziemy wykonywać pomiary zapominając o podstawowych zasadach, wyniki comiesięcznych pomiarów mogą w dużym stopniu od siebie odbiegać, dzięki czemu nie będziemy w stanie mieć pełnej kontroli nad swoją sylwetką.