obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

rzęsy
Pielęgnacja

Jak wzmocnić rzęsy po zabiegu przedłużania?

Coraz bardziej popularnym zabiegiem staje się przedłużanie rzęs. Najlepiej, by zabieg ten wykonywać w rekomendowanym salonie, gdzie Twoimi rzęsami zajmą się specjaliści w swojej dziedzinie. Często jednak zdarza się tak, że nawet po profesjonalnej stylizacji, wykonanej we właściwy sposób, rzęsy ulegają osłabieniu. Wówczas należy zadbać o ich wzmocnienie za pomocą specjalnych preparatów. Jak wzmocnić rzęsy po zabiegu ich przedłużania? Podpowiadamy.  

Zabieg przedłużania rzęs – na czym polega? 

Przedłużanie rzęs to zabieg, który przede wszystkim powinien być wykonywany przez osobę z doświadczeniem, która zna się na rzeczy. Polega na doklejeniu 1 sztucznej rzęsy do 1 naturalnej. Ważne, by sztuczna rzęsa była doklejona na całej długości. Takie przedłużanie rzęs gwarantuje, że efekt będzie piorunujący, a włoski będą ułożone równo, co nie spowoduje ich plątania się ze sobą.  

Ważne, by rzęsy można było łatwo przeczesać i by nie były one posklejane, ponieważ przy ich równomiernym wypadaniu będziemy tracić tylko po 1 rzęsie, nie zaburzając przy tym ich naturalnego cyklu rośnięcia i wypadania.  

Niezwykle istotne jest również to, by przed aplikacją odpowiednio dobrać długość doklejanych rzęs do tych naturalnych. Dzięki temu nie będziemy zbytni obciążać naturalnych rzęs, co mogłoby spowodować ich osłabienie i w konsekwencji – wypadanie. Przy cienkich rzęsach również można wykonywać zabieg przedłużania. Warto jednak zastosować najcieńsze włoski.  

Naturalne rzęsy – czy wypadają? 

Warto wiedzieć, że naturalny cykl życia każdej rzęsy wynosi 10 tygodni. Po upływie tego czasu, rzęsa sama wypadnie, a na jej miejsce zacznie wyrastać nowa. Najgorszą sytuacją jest jednak ta, gdy jedna rzęsa zostanie przyklejona do kilku naturalnych. Może to powodować swędzenie, podrażnienia powiek. Nowe rzęsy nie mają wówczas miejsca na wyrastanie, przez co tworzą się ubytki. Przerzedzone rzęsy mogą potrzebować na wyrastanie nawet do 2,5 miesiąca.  

Warto jednak mieć świadomość, że po zdjęciu sztucznych rzęs, te naturalne wyglądają na o wiele bardziej cieńsze, rzadsze i krótsze. Może to jednak wynikać głównie z tego, że przez wcześniejszy czas przyzwyczailiśmy się do pięknego wachlarza rzęs i nie musi oznaczać pogorszenia ich stanu.  

Sposobem na zmniejszenie różnicy po zabiegu przedłużania rzęs może być odpowiedni makijaż. W sklepie GazeMee znajdziesz produkty, które umożliwiają wykonanie codziennego make-upu. Niezbędne do wykonania makijażu oczu są oczywiście profesjonalne paletki, takie jak BPerfect Carnival 3 i BPerfect Carnival XL Pro. Znajdziesz w nich kolory cieni, które pozwolą na stworzenie perfekcyjnego makijażu dziennego, jak i wieczorowego. W naszym sklepie znajdziesz dodatkowo świetne tusze do rzęs, które otworzą oko i podkreślą spojrzenie. U nas wyposażysz się również w idealny dla Ciebie odcień podkładu i kryjący korektor.