obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Moda

Ćwiczenia dla leniwych- wysiłek, który nasz organizm na pewno zauważy

Nie każdy ma na tyle silnej woli, żeby regularnie chodzić na siłownie czy do klubu fitness. Niemniej każdy z nas marzy o pięknej figurze, płaskim brzuchu i o tym, by mieć mnóstwo energii oraz wigoru. Tym nieco mniej zmotywowanym pozostają ćwiczenia dla leniwych.

Na czym polega specyfika ćwiczeń dla leniwych?

Jak nie trudno się domyślić na tym, że są mniej absorbujące i męczące. Poza tym są one na tyle proste i nieskomplikowane, że można je samemu wykonywać w zaciszu domowym. By je wykonać, trener osobisty nie jest w ogóle potrzebny.

Wystarczy odrobina wysiłku i chęci ze strony ćwiczącego. Fakt, iż ćwiczenia dla leniwych nie są jakoś specjalnie wymagające, nie oznacza wcale, że ich praktykowanie nic nie daje. Jest wręcz przeciwnie. Tyle tylko, że ćwiczenia dla leniwych dają mniej spektakularny efekt niż praca na siłowni.

Co wchodzi w skład ćwiczeń dla leniwych?

Na pewno wszelkie skłony, pajacyki, wymachy rekami oraz nogami. By popracować nad mięśniami brzucha- można robić tak zwane nożyce w pionie i poziomie. Zamiast hantli do ćwiczenia bicepsów rąk wystarczą małe buteleczki napełnione wodą.

Nawet kanapę można wykorzystać jako przyrząd do ćwiczeń. Dzięki niej można wykonać tak zwane pół pompki. Chodzi o to, by podczas ich robienia nie dotykać całkowicie podłogi. Takie podnoszenie się maksymalne i opuszczanie niesamowicie męczy. Ćwiczenia dla leniwych mają na celu nie tyle zbudowanie muskulatury, ile raczej rozruszanie zastanych oraz obolałych mięśni.

Komu są polecane ćwiczenia dla leniwych?

Z pewnością osobom, które mało się ruszają. Dla nich nawet taka forma ruchu to już będzie forma solidnego treningu. Seniorzy również bez obaw o zdrowie mogą uprawiać ćwiczenia dla leniwych.

One poprawią im humor oraz przyczynią się do tego, że ich krążenie będzie lepsze. Osoby z dużą nadwagą również mogą właśnie zacząć od ćwiczeń dla leniwych. Są one dla nich wskazane, bo na cięższy wysiłek przyjdzie dopiero pora, gdy uda się im zrzucić trochę kilogramów.

Kiedy dla leniwych ćwiczenia to dobry pomysł?

A choćby jesienią i zimą, gdy aura nie sprzyja rekreacji na dworze. Ćwiczenia dla leniuszków są dobre, gdy najpierw chce się pozbyć zakwasów, a później wziąć się za mniej rekreacyjną formę wysiłku. Zaletą owych ćwiczeń jest to, że angażują prawie wszystkie mięśnie, a nie wymagają olbrzymiej siły ani rewelacyjnej kondycji fizycznej.

Uprawiać je może każdy, kto postanowi wstać z fotela przed telewizorem. I chyba na tym polega ich największa tajemnica. Są one przedsionkiem do dalszych postępów.