obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Lifestyle

Gdzie jechać w październiku?

Po upływie lata coraz więcej osób zastanawia się gdzie jechać w październiku na mały wypoczynek. Nie ulega wątpliwości, że istnieje obecnie kilka ciekawych opcji na świetny wyjazd wczesną jesienią. Zdecydowanie warto jednak skupić się na naszym kraju, gdzie możemy liczyć na naprawdę piękne widoki o tej potrze roku.

GÓRY
Jedną z najczęściej wybieranych opcji są właśnie góry. Jest to miejsce, które tak naprawdę zapewnia nam piękne widoki i wiele atrakcji o każdej porze roku, w tym także jesienią. Warto wspomnieć, iż góry to nie tylko zapierające dech w piersiach kadry ale także chociażby jazda na nartach, spożywanie typowo góralskich potraw, a także zabawa przy tamtejszej muzyce do białego rana. Należy dodać również, iż góry szczególnie pięknie prezentują się w październiku, kiedy całe ich stoki i niskie partie pokryte są różnego rodzaju kolorami na drzewach.

MORZE
Wbrew mylnym przekonaniom panującym wśród szerokiej opinii publicznej, morze to także świetne miejsce na jesienny wypoczynek. Wiele osób twierdzi, iż pogoda nie sprzyja spędzaniu tam czasu. Warto jednak mieć na uwadze, iż to właśnie jesienią i zimą nasze polskie morze jest najzdrowsze. Spowodowane jest to tym, że właśnie w tych porach roku zapewnia nam ono dużą dawkę jodu, który jest wskazany dla bardzo wielu osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia. Co więcej miejsce to oferuje nam również niebywałe widoki nawet w październiku. Co prawda, nie będziemy mieli pogody, aby się opalać, jednak długie spacery nad brzegiem morza są jak najbardziej realne.

MAZURY
Nie zapominajmy również o naszym polskim cudzie natury, czyli mazurach. Jest to również doskonała propozycja na spędzenie kilku październikowych dni. Niebywała ilość jezior, rejsy statkami, czy chociażby podziwianie wszystkich, kolorowych drzew rosnących przy wodzie to naprawdę ciekawe atrakcje. Warto zdawać sobie sprawę, iż mazury podobnie jak góry o tej porze roku prezentują się naprawdę świetnie.

Podsumowując, jak doskonale widzimy istnieje kilka ciekawych opcji, które zapewniają nam miły, październikowy odpoczynek wśród pięknych widoków z mnóstwem atrakcji dookoła. Zdecydowanie warto wybrać któreś z miejsc zlokalizowanych w Polsce, gdyż naprawdę świetnie się one prezentują o tej porze roku. Cisza, spokój i natura to rzeczy, które są nam w stanie zagwarantować zarówno góry, morze, jak i nawet mazury. Wybierzmy mądrze i przede wszystkim w taki sposób, aby to głównie nam podobał się ten wyjazd, gdyż to my mamy czerpać z niego ogromną radość i satysfakcję.