obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Czym jest laserowe usuwanie zmarszczek?

Starość prędzej czy później dotknie każdego z nas. Jak się jednak okazuje, nie każdy musi się jej poddawać bezwarunkowo. Jednym z najczęściej zauważalnych objawów starości są zmarszczki, które jak się okazuje, można skutecznie usuwać poprzez zastosowanie specjalnej metody przy użyciu lasera. Na czym to dokładnie polega oraz o czym trzeba pamiętać, gdy zechce się zdecydować na laserowe usuwanie zmarszczek?

Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek?

Laser jest urządzeniem, które jest doskonale znane i szeroko używane nie tylko w przemyśle, czy też domowych urządzeniach, lecz również w przypadku medycyny estetycznej. Dzięki niemu możliwe jest w naprawdę efektywny sposób, usuniecie różnego rodzaju defektów, znamion, czy też nawet tatuaży ze skóry. Rzecz jasna laser z powodzeniem można także wykorzystywać do usuwania ze skóry zmarszczek. Jak to dokładnie się odbywa?
Wiązka lasera kierowana jest na skórę, aby wytworzyć na niej niewielkie uszkodzenia. Te mikrouszkodzenia, które mogą być nawet niewidoczne gołym okiem, mobilizują skórę do uruchomienia swoich zdolności naprawczych i regeneracyjnych. Proces ten z kolei sprawia, że zachodzi przebudowa struktur włokiem elastyny oraz kolagenu w skórze. Wszystko to powoduje, że skóra osiąga gładki, spójny i zwarty wygląd. Zabieg laserowy poprawia gęstość skóry, jej elastyczność, a także sprężystość, ponieważ ma się do czynienia z zupełnie nową tkanką skórną. Efektem tego jest oczywiście usunięcie zmarszczek, które są obecne na starej i zniszczonej skórze.

Czy każdy może korzystać z laserowego usuwania zmarszczek?

Jak zatem widać, metoda laserowego usuwania zmarszczek jest bardzo wygodna, a co najważniejsze skuteczna. Zasadne jednak staje się pytanie, czy może ona być wykorzystywana w przypadku każdej osoby? Niestety nie jest to takie proste, aby można było przyjść do gabinetu i od ręki wykonać ten zabieg. Konieczne jest wykluczenie licznych przeciwwskazań, ponieważ obecność np. świeżej opalenizny czy też łuszczycy, może sprawić, ze zabieg stanie się skrajnie niebezpieczny. Co oprócz tych czynników wyklucza osobę z wykonania zabiegu laserowego usuwania zmarszczek? Nie powinny go stosować również kobiety w ciąży, osoby z cukrzycą, atopowym zapaleniem skóry, z nowotworem, żółtaczką, czy też te, które posiadają aktywne stany zapalne skóry lub infekcje. Dodatkowo warto zauważyć, że z zabiegu powinny zrezygnować te osoby, które przyjmują leki uwrażliwiające na światło, czy też przyjmujące antybiotyki.
Pomimo jednak tych przeciwwskazań, metoda laserowa jest obecnie jedną z najlepszych i najskuteczniejszych w zakresie trwałego usuwania zmarszczek.