obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

wakacje z dzieckiem
Porady

Dlaczego warto spędzić wakacje z dzieckiem nad morzem?

Gdy pomysłu na wakacje z dzieckiem brak, wystarczy udać się nad polskie morze. Nie bez powodu większość polskich rodzin latem odwiedza właśnie Hel, Międzyzdroje, Świnoujście albo Kołobrzeg. Wszyscy kochają morze. Każdy może poczuć się przy nim wyjątkowo dobrze i dlatego warto zabrać w jego okolice całą rodzinę, w tym także i dzieci.

Klimat panujący w nadmorskich miejscowościach, zapewniany właśnie przez Bałtyk, zbawiennie działa na zdrowie. Turyści w końcu oddychają prawdziwym świeżym powietrzem. Różnicę poczują zwłaszcza ci, którzy na co dzień mieszkają w miastach o najwyższym poziomie smogu, czyli np. Wrocławiu bądź Krakowie. A morskie powietrze jest nie tylko czyste, ale też i wypełnione olbrzymią ilością jodu. To pierwiastek odpowiadający w organizmie za bardzo wiele funkcji. Ludziom, którzy nie mieszkają nad morzem, zwykle go brakuje, dlatego też tym często chorującym często sami lekarze zalecają krótkie wypady nad morze. Będą one świetnym pomysłem na wakacje z dzieckiem dla małych alergików. Jod potrafi bowiem zwalczać i minimalizować objawy alergii.

Wdychając nadmorskie powietrze wypełnione jodem, można zapewnić sobie i swojemu dziecku doskonałą naturalną inhalację. I to nawet dużo lepszą niż za granicą! Wbrew pozorom to właśnie u nas tego jodu w powietrzu nad morzem jest zdecydowanie najwięcej. Dużo więcej niżeli chociażby w parkach czy lasach. Tak naprawdę każdy rodzic, który pragnie zadbać o zdrowie swojej pociechy, powinien zabrać ją przynajmniej raz do roku na krótki wypad nad morze.

bankkomorek.pl