obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak zapobiegać puszeniu się włosów?

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet zastanawia się, jak zapobiec puszeniu się włosów. Co ciekawe, istnieje kilka interesujących metod, które pomogą nam na rozwiązanie tego męczącego nas problemu. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się, jak tego dokonać.

SPOSOBY NA PUSZENIE SIĘ WŁOSÓW

Przede wszystkim na samym początku powinnaś zdawać sobie sprawę, iż najlepiej jest myć włosy nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Zdecydowanie odradza się codziennego ich mycia. Ważne jest także kilka innych kroków przy samym wykonywaniu tej czynności. Przykładowo należy nałożyć szampon i odżywkę ale spłukiwać je tylko i wyłącznie zimną wodą. W ten właśnie sposób zapobiegamy puszczeniu się. Ponadto pamiętaj, że powinny one wysychać same, bez używania suszarki, czy wycierania o ręcznik. Należy również zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie nie wolno korzystać ze szczotki przy ich rozczesywaniu. Dobrze jest użyć do tego grzebienia. Pamiętaj także, aby nie dotykać włosów w trakcie dnia. Ponadto, musisz zdawać sobie również sprawę, iż czym częściej będziesz odwiedzała swojego fryzjera, tym zdecydowanie lepiej. Częste podcinanie końcówek to najlepszy możliwy sposób na puszenie się włosów. Wszystkie wyżej wymienione rady i wskazówki w wielkim stopniu pomogą Ci pozbyć się tego problemu, jednak pamiętaj również w dużej mierze o doborze odpowiednich kosmetyków, które zapewnią Ci pielęgnacje na najwyższym możliwym poziomie.

Zobacz także: https://www.obrazkiblondynki.pl/jak-olejowac-wlosy/

KOSMETYKI

Przede wszystkim warto kupować kosmetyki, które zawierają duże ilości witaminy A, aloesu, miodu, rumianku, czy gliceryny. Odrzuć kosmetyki na bazie olejów i zainwestuj w odżywki bez spłukiwania. Pamiętaj również o głębokim nawilżeniu włosów minimum raz w miesiącu. Dobrze jest także używać wszystkich innych pozostałych kremów i żelów, które chronią nasze przed nadmiernym puszeniem się. Odpowiedni dobór kosmetyków jest w tym przypadku naprawdę niezwykle kluczowy.

Podsumowując, jak doskonale widzimy istnieje wiele ciekawych sposobów na walkę z puszącymi się włosami. Przede wszystkim musisz postawić na dobrą pielęgnację, a także poświecić swoim włosom trochę więcej uwagi i czasu. Wszystko jest jak najbardziej do zrobienia tylko potrzeba trochę swojej pracy i zaangażowania. Jeśli zastosujesz się do wszystkich wcześniej wymienionych rad i wskazówek to z pewnością osiągniesz spektakularne sukcesy, z których będziesz mogła być każdego dnia zadowolona i usatysfakcjonowana. Piękny wygląd włosów to najlepsza możliwa wizytówka naszej osoby.