obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

laser na rozstępy
Lifestyle Porady Uroda

Usuwanie rozstępów laserem – czy to działa?

Rozstępy to kompleks wielu kobiet na całym świecie i naprawdę potrafią spędzać sen z powiek. Niestety ich powstawanie zazwyczaj jest nieodczuwalne i ma różne podłoże. Niekiedy odpowiadają za nie predyspozycje genetyczne, innym razem powstają w okresie dojrzewania, podczas ciąży lub tycia. Rozstępy to problem natury estetycznej, przez który bardzo często tracimy pewność siebie. Obecnie są jednak skuteczne sposoby na to, aby raz na zawsze się ich pozbyć. Czy usuwanie rozstępów laserem to dobry wybór?

Jak pozbyć się rozstępów?

Rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach, biodrach i piersiach. Chociaż problem częściej dotyczy kobiet, to mężczyźni również mogą mieć rozstępy, przy czym zazwyczaj u nich pojawiają się na plecach, barkach lub bicepsach. Na początku dochodzi do obrzęku i rozwinięcia się stanu zapalnego w skórze właściwej. Potem następuje faza zanikowa, wtedy naskórek staje się bardzo cienki i skóra blednie przypominając bliznę.
Obecnie są różne kosmetyki i zabiegi, które pozwalają na pozbycie się rozstępów. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem kremów, balsamów, olejków, których producenci obiecują spektakularne efekty. Prawda jest jednak taka, że jeżeli chcemy pozbyć się rozstępów raz na zawsze, to zabieg laserowy będzie najlepszy.

Zobacz także: https://www.obrazkiblondynki.pl/rozstepy-u-nastolatkow-przyczyny-i-metody-zwalczania/

Laser na rozstępy – czy to działa?

Laserowe usuwanie rozstępów to obecnie najskuteczniejsza metoda, przy czym w tym wypadku bardzo ważnym aspektem będzie jakość zastosowanego sprzętu. Dużo będzie zależeć także od tego, jak rozległe i głębokie są rozstępy. Prawda jest taka, że dużo łatwiej jest pozbyć się świeżych rozstępów niż starych, dlatego im szybciej udamy się na zabieg, tym lepiej.

usuwanie rozstępów laserem

Oczywiście istotne jest to, żeby udać się do specjalistycznego salonu kosmetycznego, który dysponuje wysokiej jakości sprzętem oraz posiada w zespole wysoko wykwalifikowanych kosmetologów. Najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze są lasery frakcyjne, które działają jedyne na wybrane fragmenty skóry.

Usuwanie rozstępów laserem – gdzie wybrać się na zabieg?

Laser na rozstępy może przynieść naprawdę spektakularne rezultaty, przy czym trzeba wybrać odpowiednie miejsce, gdzie można będzie wykonać zabieg. Nie każdy gabinet urody będzie bowiem w stanie zapewnić nam usługi na wysokim poziomie.
Czym się kierować wybierając gabinet kosmetyczny? Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie miejsca z polecenia, przy czym nie każdy będzie miał taką możliwość. W tym wypadku warto przejrzeć Internet. Nie wszystkie opinie w sieci wprawdzie będą wiarygodne, ale można się nimi mniej więcej zasugerować.

Usuwanie rozstępów laserem jest szybkie, skuteczne i bezbolesne, dlatego na pewno warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że konieczne będzie wykonanie od 3 do 5 zabiegów, tylko wtedy można liczyć na zadowalające rezultaty. Mimo że koszty skorzystania z lasera na rozstępy są wysokie, jeżeli mamy odpowiedni budżet, warto rozważyć taką opcję. Dzięki temu będziemy w stanie odzyskać pewność siebie, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.