obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Rodzaje włosów – co warto wiedzieć?

Jak doskonale wiemy wyróżnia się obecnie kilka rodzajów włosów. Charakteryzują się one odmiennymi cechami, a także przede wszystkim wyglądem. Zdecydowanie warto poznać każdy z nich i dowiedzieć się kilku podstawowych rzeczy na ich temat.

WŁOSY NORMALNE
Jednym z rodzajów, które wyróżniamy są włosy normalne. Przysparzają one najmniej problemów i zdecydowanie najlepiej się prezentują. Są zdrowe, sprężyste i nie przetłuszczają się. Mają ładny naturalny kolor i nie wypadają. Należy również wspomnieć, iż nie wymagają one żadnej dodatkowej pielęgnacji. Zaleca się mycie ich 2-3 razy w tygodniu. Warto docenić posiadanie takich właśnie włosów, gdyż wiele osób chciałoby je mieć, ale niestety nie może.

WŁOSY PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ
Kolejnym rodzajem włosów są te, które się przetłuszczają. Niestety jest to bardzo problematyczna sytuacja, która denerwuje zarówno wiele kobiet, jak i nawet mężczyzn. Włosy te niestety bardzo szybko tracą swoją objętość i stają się ulizane i tłuste. Oczywiście, każdy zdaje sobie sprawę, że ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. W tej sytuacji osoby, które mają skłonność do przetłuszczania włosów są zmuszone co codziennego mycia swojej głowy. Zdecydowanie warto używać szamponów przeznaczonych do tego rodzaju włosów. Powinny one w jakimś stopniu spowolnić zachodzący proces.

WŁOSY SUCHE
Włosy suche to z kolei takie, które cechują się dużą łamliwością, a także chociażby rozdwojonymi końcówkami. Co więcej, są one w znacznym stopniu zniszczone i zaniedbane. Problem ten może być spowodowany częstymi zmianami kolorów naszych włosów, czy ogólnie bardzo złą ich pielęgnacją. Warto również wiedzieć, iż bardzo szybko się one elektryzują. W tym przypadku zaleca się używanie kosmetyków, które odpowiadają za nawilżenie ich od samego środka, a także picie dużej ilości wody, aby dany organizm był odpowiednio nawodniony.

WŁOSY MIESZANE
Włosy mieszane to z kolei takie, które z jednej strony mają suche końcówki, a z drugiej są suche u nasady. W tym przypadku zdecydowanie warto postawić na odpowiedni szampon, ale także zacząć używać odżywki do włosów, którą w tym przypadku należy nakładać od ich połowy.

Podsumowując, jak widzimy wyróżnia się obecnie cztery konkretnie rodzaje włosów. Co ciekawe, każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami, wskutek tego przy każdym zaleca się inną formę pielęgnacji. Jest to niezwykle istotne, aby poznać także nasze włosy i dowiedzieć się, jak prawidłowo o nie dbać. W ten sposób jesteśmy w stanie znacznie poprawić ich kondycję, a co za tym idzie również wygląd.