obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Moda

Skuteczne sposoby na szybszy porost włosów

Odpowiedni wygląd włosów z całą pewnością jest bardzo istotny dla każdej kobiety, niezależnie od jej wieku czy też innych czynników. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja tej części ciała. Wiele kobiet zastanawia się także w jaki sposób można wpłynąć na szybszy porost włosów. Warto się tego dowiedzieć i poznać najbardziej skuteczne metody stosowane w tym celu.

Olejowanie

Idealny sposób na porost włosów to przede wszystkim olejowanie. Podczas tego rodzaju zabiegów na włosy nakładane są specjalne oleje, które mają bardzo korzystne właściwości. Idealnie się one sprawdzą w szczególności podczas występowania silnych zniszczeń na włosach, dlatego warto w tym przypadku korzystać z tego rodzaju zabiegów. Olejną maskę powinno się kłaść na włosach co najmniej raz w tygodniu. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać szybkie oraz przede wszystkim skuteczne efekty.

Właściwa dieta

W celu przyspieszenia wzrostu włosów warto również zastosować odpowiednią dietę. Powinna być ona we właściwy sposób zbilansowana, aby mogła dostarczyć organizmowi kobiety wszystkich niezbędnych witamin oraz składników mineralnych. Warto spożywać na przykład zielone koktajle, które w swoim składzie będą zawierały takie składniki jak siemię lniane, spirulinę, młody jęczmień, a także nasiona chia. Na pewno będą one miały korzystny wpływ na stan każdych włosów dzięki ich właściwemu odżywieniu oraz nawilżeniu, a także regeneracji.

Odpowiednie kosmetyki

Aby uzyskać szybszy porost włosów warto również stosować odpowiednie kosmetyki, wśród których można przede wszystkim wymienić szampony, odżywki, ale także maski. Podczas ich zakupu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład. Nie powinny się w nim znajdować żadne niekorzystne dla naszych włosów substancje, takie jak na przykład silikony. Mogą one w bardzo negatywny sposób wpływać na kondycję naszych włosów, a także ich ogólny stan. Dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę.

Masaż głowy

W celu pobudzenia wzrostu włosów z powodzeniem można również wykonywać masaż skóry głowy. W korzystny sposób wpłynie on na ogólny stan, a także kondycję naszych włosów. Masaż, który jest wykonywany we właściwy sposób pobudzi cebulki włosowe do wzrostu, ale także odpręży nas po ciężkim dniu. Dlatego warto się na niego zdecydować w przypadku posiadania różnego rodzaju problemów z naszymi włosami, a w szczególności z ich powolnym wzrostem. Warto również pamiętać, że bardzo niekorzystnie na stan naszej fryzury wpływa stres. Dlatego warto go unikać w codziennym życiu.