obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak wyglądać młodziej? Zestaw porad

Wielu ludzi dąży do tego, by wyglądać młodziej. Czasem stosowane są dość radykalne metody, jak choćby korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Nie ma w tym nic złego, jeśli robi się to z umiarem, jednak warto pamiętać, że istnieją inne, znacznie prostsze i tańsze sposoby na to, jak wyglądać młodziej.

Pielęgnacja skóry

Starzenie skóry to naturalny proces organizmu, który rozpoczyna się jeszcze przed 30. rokiem życia. Każdy, kto zastanawia się, jak wyglądać młodziej, musi pamiętać o pielęgnacji cery i ciała odpowiednimi produktami. Ważna jest jakość i rodzaj kosmetyków, ale także regularne ich stosowanie. Poza produktami nawilżającymi, warto aplikować również te o właściwościach oczyszczających i złuszczających. Dzięki temu usuwa się toksyny i martwy naskórek, a twarz i ciało stają się świeższe, gładsze i bardziej promienne. Dbanie o skórę to także ograniczanie wszystkiego, co przyspiesza jej starzenie. Przykładem jest rozsądek związany z opalaniem oraz stosowanie kosmetyków z filtrami UV.

Zdrowe jedzenie i odpoczynek

Rozwiązaniem na to, jak wyglądać młodziej, jest właściwa dieta. Jedzenie powinno być nie tylko smaczne, ale przede wszystkim odżywcze. Zbilansowany jadłospis to cenne składniki, które są naturalną barierą chroniącą m.in. przed starzeniem skóry, niedoskonałościami cery, utratą blasku, wypadaniem włosów. Nie można zapominać również o unikaniu używek i codziennym nawadnianiu organizmu. Picie minimum 8 szklanek wody na dobę sprawi, że skóra będzie lepiej nawilżona. Poza dietą należy dbać również o relaks. Spokojny sen to jeden z czynników przyczyniających się do młodszego, ładniejszego wyglądu.

Odpowiednia fryzura i makijaż

Spora grupa ludzi nie ma świadomości, jak ogromny wpływ na młody wygląd ma właściwie dobrana fryzura. Zdrowe, lśniące i bujne włosy, modne cięcie, odpowiednio dobrany do odcienia cery kolor włosów i ciekawa stylizacja mogą sprawić, że człowiek prezentuje się znacznie młodziej. Z pewnością lepiej zrezygnować z pretensjonalnych upięć czy sztucznych loków i koków, spryskanych dodatkowo dużą dawką lakieru. Warto pamiętać, że lat dodaje również nieodpowiedni, zbyt mocny makijaż. Zamiast gęstego podkładu, można na co dzień stosować lekki krem BB czy CC. Starzenie skóry to naturalny proces organizmu, który rozpoczyna się jeszcze przed 30. rokiem życia. Każdy, kto zastanawia się, jak wyglądać młodziej, musi pamiętać o pielęgnacji cery i ciała odpowiednimi produktami.

Styl ubierania

Jednym ze sposobów na to, jak wyglądać młodziej, jest również odpowiedni dobór ubrania. Chodzi tu o komponowanie stylizacji tak, by były adekwatne do osobowości, wieku, okazji, typu sylwetki. Ubrania powinny podkreślać urodę, uwypuklać jej walory, tuszować mankamenty figury. Z pewnością nie zaszkodzi sprawdzać, co aktualnie jest modne, jednak nie warto ślepo podążać za trendami. W razie problemów można poprosić o radę stylistę, który podpowie, jaki krój, wzór i kolory będą pasować najbardziej.