obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Pielęgnacja

Domowa produkcja kremów – tajniki

Coraz częściej kobiety skłaniają się ku naturalnym kosmetykom. Sprawdzają składy, porównują substancje czynne. Co jednak, gdy idealnego, dopasowanego do potrzeb, kosmetyku brak na rynku? Gdy krem, mimo pozornie idealnego składu ma jeden składnik, który źle wpływa na skórę? Idealnym rozwiązaniem może być stworzenie własnego smarowidła do twarzy lub do ciała. Jeśli nie ma się doświadczenia to produkcja kremów może wydawać się trudna. Z czasem jednak wszystko stanie się prostsze, a łączenie substancji odżywczych będzie łatwiejsze.

Skąd wziąć substancje do stworzenia kremu?

Zanim rozpocznie się domowa produkcja kremów warto zastanowić się, jakie substancje dobrze wpływają na naszą skórę. Należy również rozważyć ich stężenia i możliwości podrażniające. Po wstępnej selekcji substancji, jakich można użyć, można spokojnie zająć się poszukiwaniem. Istnieje szereg sklepów online, w których można kupić zarówno składniki do produkcji standardowych kosmetyków, eko kosmetyków jak i porady dotyczące ich tworzenia. Przy zakupie z takich miejsc warto zastanowić się nad gramaturą kupowanych elementów oraz ich datą ważności. Nie ma sensu kupować kilku litrów substancji, jeśli nie ma fizycznych możliwości ich zużycia do końca przydatności do użycia. Dlatego warto po wyborze skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić o sprawdzenie dat końcowych produktów. Oczywiście to nie jedyna droga do nabycia ingrediencji do stworzenia własnych kremów. Pozostają również sklepy zielarskie, z naturalnymi substancjami, a nawet własnoręczne poszukiwanie składników naturalnych. Produkcja kremów może być w takim przypadku niezłą zabawą w małego chemika.

Wiedza niezbędna – gdzie poszukiwać?

Wbrew pozorom produkcja kremów nie należy do najtrudniejszych zadań na świecie. Coś prostego, z półproduktów może przyrządzić każdy, bez większej wiedzy o substancjach chemicznych. Jeśli jednak chce się skupić w tematyce warto jednak poszukać odpowiedniej wiedzy. Można ją zdobyć zarówno w Internecie jak i w publikacjach w czasopismach. Wystarczy się skupić na pożądanym efekcie i świat maceratów, esencji staje otworem. Oczywiście, jeśli zainteresowanie produkcją okaże się głębokim hobby można pomyśleć o studiach czy kursach z zakresu kosmetologii. Niestety pierwszy etap produkcji to zazwyczaj metoda prób i błędów, jednak jak w przypadku każdej nowej umiejętności, przynosi ona wiedzę i doświadczenie. A te są niezbędne do skutecznej pracy – nawet, jeśli odbywa się ona w warunkach domowych. Najważniejsze jednak, aby dawała ona przyjemność i relaksowała.