obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak zagęścić brwi? – skuteczne sposoby

Każda kobieta marzy o tym, aby jej twarz prezentowała się wyśmienicie przez cały czas. Żeby osiągnąć taki efekt, należy skupić się na poszczególnych jej fragmentach. Jedną z pierwszych czynności do zrobienia jest zorientowanie się, jak zagęścić brwi. Wiele kobiet, które zajmują się modelingiem, na wybiegu musi prezentować się przepięknie. Robią idealne wrażenie, a ich brwi to jedna z tych części twarzy, na które zwraca się przeważnie uwagę. Poprawić wygląd własnych brwi można za pomocą domowych sposobów, które przyczynią się do zauważalnego zagęszczenia.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • stosowanie olejków na brwi
  • domowe sposoby na zagęszczenie brwi
  • przepis na maseczkę na zagęszczenie brwi
  • oliwa z oliwek na zagęszczenie brwi

Zobacz także: https://www.obrazkiblondynki.pl/jak-zrobic-brwi-na-mydlo

Stosowanie olejków na brwi

Są dwa olejki dostępne na rynku, które pozwolą poprawić wygląd brwi. Jednym z nich jest olejek aloesowy na porost brwi. Olejek ten nie tylko wpływa na stymulację wzrostu, lecz również na poprawienie ogólnego wyglądu. Wystarczy niewielką ilość olejku wmasowywać w brwi przez określony czas. Zajmuje to zazwyczaj kilka minut. Następnie olejek zostawiamy na kilkadziesiąt minut (około pół godziny) i zmywamy. Można powtarzać tę czynność kilkukrotnie w ciągu dnia.

Drugim olejkiem jest odmiana rycynowa. Posiada bardzo korzystnie działające na brwi witaminy, które poprawiają ich ogólny wygląd i stymulują wzrost włosków. Dwa razy w ciągu dnia należy nanieść olejek na brwi i delikatnie go wcierać przez kilka minut. Następnie pozostawić na pół godziny i zmyć płynem do demakijażu.

Domowe sposoby, czyli żółtko, mleko i cytryna

Kto by pomyślał, że kurze żółtko może przyczynić się do poprawienia wyglądu brwi. Ten domowy sposób jest bardzo łatwy do przygotowania, a przynosi bardzo zadowalające efekty. To wszystko przez zawartą w nim biotynę. Aby przygotować odpowiedni środek do pielęgnacji brwi, trzeba oddzielić żółtko od białka, a następnie je ubić. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji można nakładać je na brwi i pozostawić przez niepełne pół godziny. Po tym czasie zmywać ciepłą wodą. W tygodniu czynność tę można powtarzać do trzech razy.

Drugim domowym sposobem jest wykorzystanie mleka. Wystarczy namoczyć mlekiem wacik kosmetyczny i masować nim brwi. Po kwadransie należy wypłukać je wodą. Ten domowy zabieg można powtarzać codziennie przez cały tydzień.

Do pielęgnacji brwi wykorzystuje się również cytrynę, która skutecznie potrafi je pogrubić. Przyczynia się także do stymulowania porostu włosów. Aby przygotować cytrynę do domowego zabiegu, należy pokroić ją w plasterki. Przez około pięć minut należy masować brwi plasterkiem cytryny, a następnie spłukać wmasowany sok. Regularne powtarzanie z pewnością przyniesie zadowalający efekt.

Jak zagęścić brwi? Przepis na maseczkę

Potrzebujesz tylko:

  • 1 żółtko
  • 1 łyżeczka oleju rycynowego
  • 1 łyżeczka miodu

Sposób przygotowania: 

1. Wymieszaj wszystkie składniki.

2. Nałóż na brwi i pozostaw na 15 minut.

3. Spłucz ciepłą wodą. Ta maseczka jest idealna dla osób, które mają problem z wypadającymi brwiami. Żółtko i olej rycynowy mają działanie odżywcze i wzmacniające, a miód pomaga w regeneracji i odżywieniu.

Jak zagęścić brwi? Postaw na oliwę z oliwek

Oliwa z oliwek jest świetnym produktem do pielęgnacji brwi. Jeśli chcesz, aby Twoje brwi były gęste i zagęszczone, to oliwa z oliwek jest idealnym produktem dla Ciebie. Pamiętaj jednak, aby używać jej w odpowiednich ilościach, ponieważ może ona powodować przetłuszczanie się skóry.

jak zagęścić brwi

Aby użyć oliwy z oliwek na brwiach, należy nałożyć odrobinę produktu na szczoteczkę do brwi i delikatnie wcierać ją w brwi, aż do całkowitego wchłonięcia. Zabieg ten najlepiej wykonywać na noc.