obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Na jakie zabiegi modelujące sylwetkę warto postawić?

Medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też coraz więcej gabinetów kosmetycznych oferuje profesjonalne zabiegi modelujące sylwetkę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem i czy w rzeczywistości warto na nie postawić.

Moda na zabiegi wyszczuplające

W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim zabiegi wyszczuplające, których głównym zadaniem jest oczywiście pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Niestety wiele osób nawet na diecie i po systematycznych ćwiczeniach nie jest w stanie uzyskać wymarzoną sylwetkę. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą właśnie zabiegi modelujące. Niektóre zabiegi można wykonać samodzielnie w domu. Mowa tutaj między innymi o specjalnych kuracjach za pomocą kremów antycellulitowych, które skutecznie ujędrniają i pobudzają krążenie krwi. Jest to dobry wybór dla tych osób, które chcą poprawić efekty odchudzania.

Jakie zabiegi modelujące sylwetkę są godne uwagi?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem w gabinetach cieszy się thalgobodytherm. Podczas tego niesamowitego zabiegu stosuje się dwa rodzaje masek. Jedna z nich jest ciepła, a druga zimna. Kosmetyczki smarują nasze ciało specjalnymi preparatami, które są bardzo bogate w mukopolisaharydy. Substancje te rewelacyjnie napinają skórę. Zimna maseczka bardzo często zawiera w swoim składzie wyciąg z dzikiej mięty oraz mentol. Maseczka nanoszona jest głównie na te miejsca, które mają być ujędrnione. Maska ciepła składa się z kolei z popularnego olejku lawendowego oraz wyciągu z kasztanowca. Maseczki te stosuje się głównie na te partie ciała, które wymagają odchudzania.

Warte uwagi zabiegi modelujące

W wielu profesjonalnych gabinetach kosmetycznych spotkać można się także z winoterapią. Zabieg ten rozpoczyna się peelingiem z specjalnego moszczu winnego oraz miodu lawendowego. Kolejny etap polega na nałożeniu na ciało specjalnej ampułki z czerwonego wina i maski, która z kolei bazuje na białym winie. Ciało owija się następnie folią i specjalnym kocem elektrycznym. Cały zabieg trwa około 30 minut. Ostatnim etapem jest masaż z użyciem kremu na bazie wina. Jeden zabieg to wydatek od 200 do 300 zł.

Drenaż limfatyczny

Dla wielu osób najpopularniejszym zabiegiem modelującym sylwetkę jest oczywiście drenaż limfatyczny. Zabieg ten bardzo często poprzedzany jest poprzez owinięcia ciała. Podczas zabiegu na ciało nakładany jest krem cynamonowy oraz specjalny preparat z estrem kwasu nikotynowego. Po ofoliowaniu ciała nakładany jest kombinezon, który następnie napełnia się powietrzem pod ciśnieniem. Za pomocą fal masuje się ciało, dzięki czemu limfa wypychana jest bezpośrednio do węzłów chłonnych. Drenaż limfatyczny to idealny zabieg dla osób, które chcą spalić tkankę tłuszczową.