obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Porady

Na co uważać wybierając przysmaki dla psa?

Przysmaki dla psa to produkty, które mogą stanowić uzupełnienie diety pupila. Co ważne, są one niezbędne podczas treningu, ponieważ stanowią pozytywny bodziec, dzięki któremu pies chętniej współpracuje z właścicielem oraz szybciej zdobywa nowe umiejętności.

Na czym powinien polegać pozytywny trening?

Jak wspomniano powyżej, nagradzane przysmakami psy chętniej uczestniczą w treningu i szybciej zdobywają kolejne umiejętności. Nie można bowiem zapominać o tym, że takie pozytywne bodźce są dla psa przyjemne, a jednocześnie bardzo skuteczne. Trening zwierzęcia nigdy nie powinien opierać się na sile oraz zastraszaniu pupila. W efekcie tego typu działań pies zaczyna się bowiem bać, niechętnie współpracuje z właścicielem, a problem nasila się. Dobrze prowadzony trening psa ma na celu podstawową naukę posłuszeństwa, które jest niezwykle pożądane podczas codziennych aktywności. Spacer ze spokojnym i dobrze ułożonym psem jest bowiem nie tylko przyjemny, ale również bezpieczny zarówno dla psa, jak i dla jego opiekuna.

Jakie przysmaki dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są produkty zróżnicowane pod względem składu oraz ceny. W tym jednak przypadku nie należy nadmiernie oszczędzać, ponieważ wraz z wyższą ceną właściciel czworonoga otrzymuje najczęściej wysokogatunkowe przysmaki dla psa wyprodukowane ze starannie wyselekcjonowanych składników. Punkty sprzedaży oferują między innymi kiełbaski dla psów, a także krewetki liofilizowane, kości do żucia z dodatkiem jabłka i kaczki, paski z mięsa jeleni lub owiec, gryzaki ze skóry dzika i dorsza oraz produkty przygotowane z dyni, bananów, czarnej porzeczki oraz siemienia lnianego.

Czym zatem cechują się godne polecenia przysmaki dla psa?

Dobre produkty dla zwierząt przygotowywane są z troską o ich zdrowie oraz zaspokojenie indywidualnych potrzeb żywieniowych. Poza tym, godne polecenia przysmaki pakowane są w poręczne opakowania, które ułatwiają przechowywanie oraz dozowanie produktów. Należy podkreślić, że psy nigdy nie powinny być nagradzane produktami spożywczymi przeznaczonymi dla ludzi, ponieważ może to wpływać na ich zdrowie i bezpieczeństwo. Wyroby tego rodzaju mogą bowiem zawierać niepożądane dodatki, w tym polepszacze smaku, środki konserwujące oraz przyprawy, które mogą być dla psów szkodliwe. Warto pamiętać, że ewentualne spożywanie przez psa cebuli, czosnku, pieprzu, soli, ostrej papryki lub gałki muszkatołowej może wywoływać zatrucia, powodować uszkodzenie nerek lub wątroby oraz skutkować drgawkami i śmiercią zwierzęcia.

Na jakie produkty warto zatem zwrócić uwagę?

Podczas wyboru i zakupu przysmaków dla zwierząt należy zwracać szczególną uwagę na ich skład. Powinien on być możliwie krótki oraz oparty jedynie na produktach pochodzenia naturalnego. Co ważne, dostępne w sprzedaży kiełbaski, ciasteczka, paszteciki, kosteczki oraz suszone mięsa nie tylko zawierają potrzebne zwierzętom składniki odżywcze, ale również pomagają dbać o zdrowie ich jamy ustnej.

Jak często można podawać przysmaki dla psa?

Przysmaki dla psów to produkty, które powinny stanowić jedynie uzupełnienie ich diety. Nie mają one wystarczająco dużej zawartości substancji odżywczych, witamin i składników mineralnych, które mogłyby w pełni pokryć dobowe zapotrzebowanie zwierząt na te zawiązki. Podawanie psom jedynie tego rodzaju wyrobów mogłoby prowadzić w krótkim czasie do powstawania niedoborów oraz pogorszenia ich zdrowia i kondycji.

Jaką ilość przysmaków można podawać zwierzętom?

Zgodnie z rekomendacjami specjalistów wskazane jest podawanie przysmaków w ilości odpowiadającej 10% ich dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Oczywiście podstawę dobrze zbilansowanej diety powinna stanowić mokra karma dla psa. Codzienny jadłospis pupila może opierać się także na karmie suchej. Należy jednak pamiętać, że jest to produkt wysoko przetworzony i należy wybierać te karmy, które mają wartościowy i możliwie najkrótszy skład. Co ważne, godni polecenia producenci podają informację dotyczącą zalecanej ilości przysmaków, które z powodzeniem mogą być podawane zwierzętom w zależności od ich wielkości i wagi oraz poziomu codziennej aktywności. Należy wystrzegać się podawania zbyt dużych ilości przysmaków dla psów, ponieważ może to prowadzić do nadwyżki kalorycznej. Jest ona szczególnie niepożądana w przypadku najmniejszych psów i może prowadzić do ich otyłości i problemów ze zdrowiem.

O czym należy pamiętać podczas wyboru i podawania psom przysmaków?

W przypadku przysmaków dla psów ważna jest nie tylko ich ilość, która podawana jest zwierzętom, ale również ich rodzaj. Przysmaki powinny być bowiem dostosowane do wieku zwierząt oraz ich możliwości związanych z gryzieniem pokarmów. W przypadku szczeniaków czy psich seniorów zbyt twarde produkty nie są pożądane.