obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Na czym polega depilacja laserowa? – najważniejsze informacje

Depilacja laserowa jest jednym ze skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, na który decydują się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Na czym polega depilacja laserowa? Kilka takich zabiegów potrafi trwale pozbyć się niechcianego owłosienia na wybranych fragmentach ciała. Warto dowiedzieć się więcej o tym zabiegu, zanim się na niego zdecydujemy.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą lasera jest metodą jak najbardziej bezpieczną. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu nie ma powodu do występowania jakichkolwiek powikłań. Dzięki laserowi można dotrzeć do mieszków włosowych tak, by uszkodzić wszystkie komórki. Wiązka lasera zapewnia precyzyjne wykonywanie zabiegu, nie rozprasza się i dociera na odpowiednią głębokość skóry. Wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę zawartą we włosach, a następnie dzięki laserowi podgrzewa i niszczy ją. Zjawisko to określa się jako selektywna fototermoliza. W przychodniach medycyny estetycznej wykorzystuje się najczęściej cztery typy laserów: aleksandrytowy, diodowy, rubinowy oraz neodymowo-yagowy (Nd-Yag).

Powtarzanie zabiegu oraz czas wypadania włosów po zabiegu

Kluczem do sukcesu jest regularne powtarzanie zabiegu depilacji laserem. Wiele zależy od obszaru skóry, na którym depilacja była przeprowadzana. Co miesiąc powinno powtarzać się zabieg wykonywany na twarzy. Jeśli chodzi o nogi, to zabieg powinien być powtarzany przynajmniej co dwa miesiące. Inne obszary ciała, przykładowo plecy, co około trzy miesiące. Oczywiście są to umowne okresy przez pierwsze kilka razy korzystania z tej metody. Po serii depilacji laserowej można powtarzać ten zabieg raz do roku.

Po przeprowadzonym zabiegu zauważy się przez pierwszy tydzień (maksymalnie przez pierwsze dwa tygodnie) proces wypadania włosów. Ważne jest zatem przez pierwszy okres powtarzanie zabiegów, ponieważ nie wszystkie komórki macierzyste mogły ulec zniszczeniu. Ponawianie jest również ważne dlatego, że cebulki włosów potrafią się z czasem regenerować, co prowadzi do ponownego wyrastania owłosienia.

Kiedy nie można stosować depilacji laserowej?

Zabiegi te nie są wskazane, jeśli skóra jest zniszczona. Należy unikać depilacji, kiedy występują widoczne uszkodzenia, podrażnienia, przesuszenia. Również skóra opalona nie powinna być narażana na działanie lasera. Oprócz tego zabieg nie powinien być przeprowadzany w czasie ciąży, chorobach nowotworowych, padaczki, przy skłonności do występowania przebarwień na skórze, chorobach pęcherzowych skóry czy łuszczycy.