obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Moda

Zimne dłonie jak leczyć – kompendium wiedzy

Zimne dłonie i stopy mogą okazać się bardzo dużym problemem, dlatego też warto dowiedzieć się w jaki sposób można sobie z nim sprawnie poradzić. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są najczęstsze przyczyny zimnych dłoni i stóp oraz w jaki sposób ich się pozbyć.

Jakie są główne przyczyny?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że zimne dłonie mogą okazać się wynikiem noszenia ciasnych skarpetek, które posiadają ściągacze. W przypadku dłoni problemem może okazać się na przykład zbyt ciasne zapięcie paska od zegarka. Warto wspomnieć jednak o tym, że zimne dłonie mogą wskazywać na choroby dotyczące układu krążenia, dlatego też nie można ich lekceważyć.

Zimne dłonie jak leczyć

Rozwiązaniem powyżej opisanych problemów polega oczywiście na poluzowaniu paska od zegarka albo na postawienie na zdecydowanie luźniejsze skarpetki. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zimne dłonie i stopy mogą być spowodowane stresem. W bardzo stresowych sytuacjach, może dojść do zwiększonych ilości adrenaliny, dlatego też może pojawić się zdecydowanie większe krążenie wokół narządów niezbędnych do przeżycia. W dużej mierze to właśnie zmniejszenie przepływu krwi w naczyniach kończyn dolnych i górnych powodują nieprzyjemne uczucie zimna. Aby pozbyć się problemu warto zadbać nie tylko o dobry stan fizyczny, ale również psychiczny. W niektórych sytuacjach zimne dłonie mogą pojawić się także po użyciu leków. Uważać należy przede wszystkim na beta-blokery oraz doustne środki antykoncepcyjne. Osoby przyjmujące leki powinny skonsultować się z lekarzem, który pomoże rozwiązać problem z zimnymi dłońmi.

Inne problemy z zimnymi dłońmi

Niektóre pasożyty żyjące w ciele człowieka mogą pochwalić się zdolnościami do przechowywania różnorodnych składników odżywczych. Pasożyty tego typu powodują nie tylko spadek wagi i niedożywienie, ale również wyziębienie organizmu. Aby rozwiązać problem z chronicznie zimnymi dłońmi należy oczywiście pozbyć się pasożytów ze swojego organizmu. Jeżeli chodzi o choroby, to zimne dłonie bardzo często powodowane są przez sinicę. Mowa tutaj oczywiście o chorobie, która spowodowana jest niedostatecznym nasyceniem krwi tlenem z odpowiednim poziomem hemoglobiny. Zwiększona zawartość odtlenowanej hemoglobiny może powodować marznięcie oraz charakterystyczne niebieskie zabarwienie skóry. Wychłodzenie dłoni i stóp, może wynikać także z obrzęku płuc, dlatego też niezbędna jest jak najszybsza konsultacja z doświadczonym lekarzem, który pomoże rozwiązać problem.