obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Lifestyle

Pierwsza wizyta na siłowni – o czym należy pamiętać?

Zapisanie się na siłownie na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Aby ćwiczenia przyniosły satysfakcjonujący efekt pamiętać należy o kilku kluczowych sprawach, które zostaną dokładnie opisane w niniejszym artykule.

Pierwsza wizyta na siłowni – na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że przed przystąpieniem do treningów należy najpierw skonsultować się z doświadczonym lekarzem. Dobry specjalista poinformuje nas o przeciwwskazaniach do podjęcia treningów na siłowni. Pamiętać należy o tym, że niektóre ćwiczenia bardzo często są dość wyczerpujące fizycznie. Bardzo ważne jest także to, aby wybrać odpowiednią siłownię, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Należy zwracać uwagę nie tylko na markowy sprzęt, ale również na wykwalifikowanie instruktorów. Przed rozpoczęciem pierwszego treningu warto poważnie zastanowić się nad tym, co chcemy osiągnąć dzięki systematycznym treningom. Pamiętać należy o tym, że nieco inne ćwiczenia wybierają osoby, które zrzucają tkankę tłuszczową, a nieco inne ćwiczenia są wskazane dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na przyrost masy mięśniowej. Dobry trener personalny może pomóc w przygotowaniu profesjonalnego programu treningowego.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Przed przystąpieniem do głównego treningu warto zadbać o porządną rozgrzewkę. W dużej mierze to właśnie dzięki niej można uniknąć wielu nieprzyjemnych kontuzji i urazów, które mogą zniechęcić do codziennych treningów. Przed wykonaniem ćwiczeń warto dowiedzieć się, jak prawidłowo je wykonywać. W zadaniu tym pomóc może instruktor albo trener personalny. Jeżeli w siłowni nie ma instruktora, to można poprosić o pomoc innych ćwiczących. Szczególną uwagę należy zwrócić na zakrętki i zawleczki, które znajdują się na sztangach i poszczególnych maszynach do ćwiczeń. Aby osiągnąć zamierzony cel należy skupić się przede wszystkim na prawidłowej technice.

Cenne wskazówki

Pierwsza wizyta na siłowni może okazać się bardzo stresująca. Dobrym pomysłem jest wybranie się na pierwsze ćwiczenia ze znajomymi. Bardzo ważne jest także to, aby wybrać odpowiedni strój i wysokiej jakości obuwie, które zapewni komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Na samym początku warto postawić na ćwiczenia, które angażują jak największą grupę mięśni. W przerwach pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami ogromną rolę odgrywa odpoczynek, dlatego też nie można o nim zapominać. Na trening warto zabrać ze sobą butelkę z wodą, dzięki której będzie można na bieżąco nawadniać organizm.