obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Moda

Banany a zdrowie – najlepsze przekąski dla całej rodziny

Banany mają bardzo wiele drogocennych właściwości zdrowotnych, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Olbrzymia popularność wynika także z bardzo dużej dostępności oraz rewelacyjnych walorów smakowych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które odmiany bananów są najbardziej warte uwagi.

Banany a zdrowie

Banany mogą pochwalić się dużą zawartością witamin A, C oraz błonnika, dlatego też w dzisiejszych czasach owoce te uważane są za jedne z najbardziej zdrowych przekąsek. Warto wspomnieć także o tym, że banany są niesłychanie łagodne dla naszego przewodu pokarmowego i co najważniejsze nie mają żadnych właściwości alergizujących. Banany są doskonałym wyborem nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla małych dzieci.

Jakie witaminy są w bananach?

Jak wspomniano powyżej banany są owocami bardzo bogatymi w witaminy. Warto wspomnieć przede wszystkim o witaminie A, która bardzo dobrze wpływa na wzrok i wygląd skóry. Jak w każdym owocu tak samo i w bananach można znaleźć także witaminę C, która wspomaga odporność całego organizmu. Witamina C jest rewelacyjnymi przeciwutleniaczem i co najważniejsze skutecznie hamuje procesy starzenia się skóry. Banany mają w swoim składzie także witaminę B, która z kolei bardzo pozytywnie działa na cały układ nerwowy. Nie można zapominać także o witaminie E, która z kolei może pochwalić się silnymi właściwościami przeciwutleniającymi.

Dlaczego warto wprowadzić do swojej diety banany?

Banany są bardzo bogatym źródłem minerałów. Godny uwagi jest przede wszystkim potas, który ma dobry wpływ na układ krążenia oraz odpowiedni poziom ciśnienia tętniczego krwi. Potas w połączeniu z magnesem doskonale nadaje się do odkwaszania organizmu. Magnez odgrywa kluczową rolę także przy prawidłowym działaniu całego układu nerwowego. W dużej mierze to właśnie on usprawnia pracę mózgu i znacząco ułatwia procesy zapamiętywania. Po banany powinny sięgnąć więc te osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z koncentracją. Banany cenione są także ze względu na dużą zawartość żelaza odpowiedzialnego za stymulowanie produkcji hemoglobiny we krwi. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że po banany powinny sięgnąć te osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z niedokrwistością. Banany w swoim składzie zawierają niewielką ilość tryptofanu i aminokwasu, które mogą pochwalić się właściwościami uspokajającymi. Owoce te nie tylko poprawiają nastrój, ale także znacząco wpływają na dobry sen. Błonnik w bananach normalizuje pracę jelit.