obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Keratynowe prostowanie wady i zalety

Keratynowe prostowanie włosów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich na rynku. Słyszy się o nim powszechnie nie tylko w rozmowach pomiędzy kobietami, lecz również coraz częściej w mediach. Czy faktycznie warto z niego skorzystać? Jakie są wady i zalety stosowania tego zabiegu i tak właściwie, to na czym on polega?

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Żeby móc zrozumieć, jaki wady oraz zalety posiada keratynowe prostowanie włosów, najpierw trzeba dokładnie zdać sobie sprawę z tego, czym jest ten zabieg i na czym konkretnie polega. A jest to nic innego, jak tylko zabieg fryzjerki, podczas którego na włosy nakładany jest preparat z keratyną, po czym włosy są prostowane przy pomocy rozgrzanej prostownicy. Temperatura prostownicy jest bardzo wysoka, co ma pomóc związaniu się środka z włosami.

Keratynowe prostowanie zalety

Jakie są zatem konkretne zalety takiego zabiegu fryzjerskiego? Co powoduje podanie środka z keratyną na włosy? Dzięki temu uzyskuje się efekt niezwykle dobrze odżywionych oraz wzmocnionych włosów. Keratyna ma silne właściwości regeneracyjne, które sprawiają, że włosy stają się zdrowsze i mocniejsze. Przekłada się to oczywiście na wygląd włosów, które stają się po takim zabiegu lśniące, bardzo gładkie, oraz proste. Jak się okazuje, to właśnie ta ostatnia cecha jest tą, która u wielu kobiet najczęściej jest główną zaletą. Dzięki temu zabiegowi włosy pozostają idealnie proste przez znaczenie dłuższy czas niż przy standardowym ich prostowaniu.
Na koniec warto zauważyć, że włosy poddane keratynowemu prostowaniu włosów są znacznie podatniejsze, a przez to łatwiejsze w modelowaniu. Powoduje to, że ich codzienne układanie stanie się samą przyjemnością.

Keratynowe prostowanie wady

Jak zatem widać, keratynowe prostowanie włosów jest całkiem interesującym zabiegiem fryzjerskim, co rzecz jasna jest głównym powodem takiej jego popularności. Czy jednak ma jakieś wady? Jak się okazuje tak i to niemałe.
Jeszcze do niedawna stosowane przy tym zabiegu preparaty posiadały w swoim składzie bardzo szkodliwe substancje mogące negatywnie wpływać na kondycje włosów. Dziś, pomimo że takich problemów już praktycznie nie ma, pozostała jednak jeszcze druga wada tego zabiegu, czyli jego cena. W zależności od miejsca, gdzie się go wykonuje, może to być nawet do 1000 złotych.
Na koniec warto zauważyć, że podstawową sprawą w takim zabiegu nie jest prostowanie włosów, lecz ich pielęgnacja. Oznacza to, że jeśli ktoś idzie wykonać ten zabieg z myślą, że zyska możliwie jak najlepsze wyprostowane włosy, może się nieco zawieść i uważać, że straciło się pieniądze.