obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

prezent na ślub
Porady

Prezent ślubny, czyli co i komu podarować?

Ceremonia zaślubin niewątpliwie jest wielkim przeżyciem zarówno dla państwa młodych, jak i dla zaproszonych gości. Dlatego prezent na ślub jest ważnym z elementów przygotowań będąc zaproszonym na taką uroczystość.

Aby przyszłe małżeństwo mogło ciepło wspominać gości weselnych, warto jako pierwszą część prezentu zakupić kartkę z życzeniami. Nietypowe pomysły lub też ręcznie wykonana pamiątka na pewno zapadną w pamięć na długo i będą się wyróżniać na tle innych. Nie można zapomnieć o podpisaniu upominku, gdyż za kilka lat państwo młodzi mogą nie pamiętać właściciela pomysłu.

Główny prezent dla młodej pary powinien być bardzo przemyślany. Jeśli nie jest się pewnym co do tego, czy młodzi będą się cieszyć z prezentu, lepiej postawić na klasyczną gotówkę. Sprawa jest znacznie ułatwiona, gdy ma się bliski kontakt z narzeczonymi. Wtedy można ocenić, czy będą potrzebowali sprzętu kuchennego do nowego domu, czy też bardziej ucieszą się z zastawy stołowej.

Coraz częściej na zaproszeniach państwo młodzi umieszczają wskazówkę w formie rymowanek na temat tego, co chcieliby dostać. Wśród pomysłów nie brakuje kwiatów, zdrapek, książek czy też alkoholu. Wtedy nie ma potrzeby wymyślać prezentu, gdyż wyżej wymieniona kartka razem z podaną wskazówką i pieniędzmi w zupełności wystarczą.

Przesada nie jest wskazana przy organizowaniu prezentu na ślub. Trzeba pamiętać, że nie każdego stać na drogi podarunek. Jeśli państwu młodym nie zależy tylko na pieniądzach, to ucieszą się nawet z samej obecności. W końcu za parę lat pieniędzy już nie będzie, a wspomnienia zostaną.

projektyslubne.pl