obrazkiblondynki.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Lifestyle

Wczasy z kartą seniora

W dzisiejszych czasach coraz więcej starszych osób w naszym kraju korzysta na wakacjach z karty seniora. Jest to dokument wydawany po 60 roku życia, który uprawnia do wybranych przywilejów i zniżek. W ten sposób osoby na emeryturze zachęcane są do aktywnego spędzania czasu poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych, czy wszystkich innych pozostałych formach rozrywki. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się większej ilości informacji.

KARTA SENIORA, A WAKACJE
Wczasy z kartą seniora stają się o wiele tańsze, niż jakbyśmy mieli podróżować bez wszystkich zniżek, które są nam gwarantowane. Przykładowo możemy liczyć na wiele rabatów w teatrach, kinach, muzeach, czy domach kultury. Co ciekawe, w niektórych przypadkach dostajemy aż 100% rabatu, dzięki czemu możemy skorzystać z danej usługi zupełnie za darmo. Oprócz tego, również mamy możliwość skorzystania z wielu siłowni i lokalnych klubów sportowych, które również przyłączyły się w ostatnim czasie do całego tego programu.

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?
Ponadto, mamy dostęp również do wielu tańszych usług takich, jak chociażby kursy językowe, czy zabiegi rehabilitacyjne. Na takich wakacjach także istotne jest korzystanie z restauracji i kawiarni. W tym przypadku również możemy liczyć na rabaty, które wynoszą około 10%. Ponadto jeśli chodzi o turystykę i noclegi mamy szerokie pole do popisu. Oferowane są nam niższe ceny w hotelach, pensjonatach, czy nawet biurach podróży. Warto skorzystać z takich opcji, szczególnie, gdy jesteśmy na emeryturze i mamy dużą ilość wolnego czasu do zadysponowania. Oprócz tego możemy sobie również zapewnić takie wczasy chociażby w sanatoriach, czy innych uzdrowiskach. Na sam pobyt w takim miejscu dostajemy około 10% zniżki, a na wszystkie zabiegi około 30%. Nie ulega wątpliwości, że warto skorzystać z wszystkich usług, które zostały dotychczas wymienione. Z kartą seniora mamy zarówno gwarantowany wysokiej jakości odpoczynek, jak i również niskie, atrakcyjne ceny.

Podsumowując, jak doskonale widzimy naprawdę warto wyrobić sobie kartę seniora. Z pewnością przyda się nam ona, gdy ruszymy na wakacje i będziemy chcieli zaoszczędzić chociaż część naszych pieniędzy. Jest to naprawdę ciekawa opcja, która sprawdza się w wielu różnych sytuacjach począwszy od bazy noclegowej, przez gastronomiczną, kulturę, sztukę, sport i wszystkie inne pozostałe usługi. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dogłębnie go przeanalizować. Nic nie tracimy, a możemy tylko zyskać.